skutery elektryczne IML

Jaki skuter elektryczny do miasta? Podpowiadamy!

Codzienne dojazdy do pracy w większości przypadków polegają głównie na czekaniu na światłach. Problem ten dotyka też mieszkańców mniejszych miejscowości, bo chociaż wskaźniki demograficzne są jednoznaczne, to wyraźna jest też tendencja posiadania większej liczby pojazdów. Warto jednak wybierać je mądrze. Motorowery i skutery elektryczne, idealne w manewrowaniu i łatwe do zaparkowania, kuszą coraz więcej osób. Zobacz, jaki skuter warto wybrać! 

Skuter elektryczny do miasta? Idealny wybór! 

Szybkie i łatwe w obsłudze, relatywnie tanie, nie wymagające ponoszenia regularnych kosztów eksploatacyjnych, ekologiczne i przede wszystkim oszczędzające czas na co dzień – tak w skrócie można opisać skutery elektryczne, które robią furorę. Trudno się temu dziwić, bo jednoślad z baterią nierzadko może korzystać z buspasów, sprawnie przesuwa się na przód do sygnalizacji i nie sprawia żadnych trudności z parkowaniem. 

Do zakupu skutera lub motoroweru warto podejść jednak rozważnie. Najistotniejsze jest bezpieczeństwo, a tuż za nim – długoterminowe zadowolenie z użytkowania. Aby tak było, dobrze jest sięgnąć po sprawdzone rozwiązania. Najwyższej jakości elektryki, stworzone z myślą o codziennym poruszaniu się po mieście, można znaleźć w sklepie iamelectric. Rozpoznamy je między innymi po pojemnych, litowo-jonowych akumulatorach (często podwójnych), świetnych funkcjach dodatkowych i estetycznym wykończeniu. Elektryczny skuter iamelectric zapewni najlepszy komfort poruszania się po mieście, ale sprawdzi się również na wycieczki gdzieś dalej! 

Cechy i parametry skuterów elektrycznych, które przydają się w mieście

O ile ciągłe poruszanie się po zatłoczonym mieście może zrujnować nie jedną jednostkę wolnoobrotową, o tyle elektryki są wręcz stworzone do tego zadania. Elektryczne skutery doskonale radzą sobie ze wszystkimi czekającymi na nie wyzwaniami. Wybierając skuter głównie do jazdy po mieście, warto zwrócić uwagę na poniższe aspekty: 

  • maksymalny zasięg – parametr określający orientacyjny dystans możliwy do pokonania na jednym ładowaniu akumulatora. Im lepszej jakości i pojemniejszy akumulator, tym łatwiej będzie poruszać się i po mieście, i poza nim! 
  • prędkość i przyspieszenie – skutery, z których korzystać można również w ramach prawa jazdy kat. B, posiadają ograniczenia prędkości do 45 km/h. To prędkość, która jest jednak zupełnie wystarczająca, zwłaszcza gdy poruszamy się od świateł do świateł. Duże znaczenie ma jednak przyspieszenie. Jednostki elektryczne deklasują pod tym względem nawet znacznie mocniejszych konkurentów spalinowych. 
  • wygoda użytkowania – codzienne korzystanie ze skutera powinno być maksymalnie łatwe. Warto sprawdzić konstrukcję; jej kompaktowość i ergonomię. Dobre elektryczne motorowery i skutery poznamy po wygodnych siedziskach i swobodzie manewrowania. 
  • bezpieczeństwo jazdy – jazda na skuterze może być bardziej wymagająca dla wielu osób, dlatego bezpieczeństwo musi być traktowane priorytetowo. Warto więc sprawdzić, w jakie hamulce i ogumienie wyposażony jest dany model, czy posiada dobre oświetlenie LED, odpowiednie sygnały dźwiękowe oraz inne rozwiązania dbające o nasze bezpieczeństwo. 
Zobacz:  Skoda Fabia 1 – dane techniczne, dostępne wersje, awarie i problemy

Elektryczne motorowery i skutery nie będą pochłaniały domowego budżetu, oferując cały czas niespodzianki związane z nowymi kosztami eksploatacyjnymi. Osoby, które mają możliwość ładowania jednośladów przy domu bądź w pobliżu, będą najbardziej zadowolone. Ostatecznie przy wyborze skutera do jazdy po mieście najważniejsze jest to, aby z wyborem nie czekać tyle, co w korkach w samochodzie.