Jak wyłączyć dźwięk aparatu na iPhonie

Jak wyciszyć dźwięk aparatu na iPhone’ie?

Aparat w iPhone’ie emituje dźwięk podczas fotografowania. Jeśli chcesz wykonać zdjęcie niezauważenie, można to zrobić na kilka sposobów.

Jak wyciszyć dźwięk aparatu w iPhone’ie?

Zdjęcia bez dźwięku na iPhone’ie są możliwe, jeśli masz Apple Watch. Aplikacja pozwala na przeglądanie tego, co rejestruje kamera i wykonywanie zdjęć.

Niestety, iPhone nie ma opcji, która pozwala na wyłączenie dźwięku aparatu. Jednak istnieją trzy metody, aby to osiągnąć pośrednio.

Włącz „Live Photo”

Live Photo to rodzaj zdjęć, który pozwala na nagranie 3-sekundowego wideo. Aby uniknąć słyszalności dźwięku aparatu, wykonaj następujące kroki:

  • Otwórz aparat na iPhone’ie.
  • W górnym menu powinien pojawić się przycisk z koncentrycznymi okręgami, który kontroluje tryb Live Photo.
  • Kliknij go, aby włączyć ten tryb.

Pamiętaj, że będziesz tworzyć „zdjęcia na żywo”, ale możesz z nich zrobić zrzut ekranu w formacie animowanym.

Wykorzystaj przycisk wyciszenia lub zmniejszenia głośności

To prawdopodobnie najłatwiejsza metoda spośród wszystkich i ta, z której najczęściej będziesz korzystać. Powinieneś przesunąć suwak umieszczony po lewej stronie iPhone’a, blisko górnego rogu. Przy użyciu tego przycisku wszystkie dźwięki iPhone’a zostaną wyciszone, z wyjątkiem alarmów. Jeśli jesteś przyzwyczajony do słuchania powiadomień, wiadomości i połączeń, pamiętaj o ponownym włączeniu dźwięku.

Dźwięk migawki aparatu, który słychać podczas robienia zdjęcia na iPhone’ie, można kontrolować za pomocą dźwięku systemu iOS. Możemy zmniejszyć głośność przy użyciu bocznych przycisków umieszczonych tuż pod suwakiem wyciszenia, którego używaliśmy wcześniej. Naciśnij dolny przycisk aż do zatrzymania, a wskaźnik dźwięku zniknie.

Musisz to zrobić poza aplikacją Aparat, gdyż te same przyciski służą do robienia zdjęć bez naciskania przycisku na ekranie. Trik, z którego również możesz skorzystać podczas fotografowania.

Zobacz:  Jak zarobić pieniądze w wieku 14 lat?

Alternatywnym sposobem na zmniejszenie głośności jest skorzystanie z Centrum sterowania. W zależności od modelu iPhone’a, Centrum sterowania można wywołać przesuwając palcem od dolnej krawędzi (iPhone z Touch ID) lub z prawego górnego rogu (iPhone z Face ID). Tam znajdziesz suwak, który pozwala zmniejszyć głośność do minimum.

W ten sposób nauczyłeś się wyciszać dźwięk aparatu na iPhone’ie, korzystając z trzech różnych technik.