pływajace powiadomienia

Powiadomienia pływające. Jak włączyć lub wyłączyć pływające powiadomienia na ekranie telefonu z systemem Android 11?

Przez wiele generacji Android umożliwiał nam wybór, czy włączać czy wyłączać pływające powiadomienia na urządzeniach z tym systemem. Jednak z pojawieniem się Androida 10 i późniejszego Androida 11 sytuacja ta uległa znacznej zmianie. Dotyczy to także Huawei i Xiaomi, dlatego opiszemy, jak skonfigurować tę opcję na swoim smartfonie.

Dla niewtajemniczonych, pływające powiadomienia to rodzaj alertu, który pojawia się na ekranie naszego telefonu, gdy ktoś przesyła nam wiadomość, otrzymujemy powiadomienie lub ogólnie otrzymujemy nowy alert. Możemy je zobaczyć za każdym razem, gdy ekran jest włączony, co pozwala nam nie wchodzić w pasek powiadomień, aby się z nim zapoznać.

Jak włączyć lub wyłączyć pływające powiadomienia na ekranie telefonu z Androidem 11?

W przeciwieństwie do wcześniejszych wersji, które widzieliśmy w MIUI lub EMUI, pływające powiadomienia w systemie operacyjnym uległy znacznym zmianom. Nie możemy już włączać ani wyłączać ich w ustawieniach. Dotyczy to także Google Pixel oraz innych marek. Zmiana ta wymaga nauczenia się nowego sposobu modyfikacji pływających powiadomień na telefonie.

Teraz wystarczy przytrzymać otrzymane powiadomienie, aby zmienić jego priorytet. Gdy powiadomienie jest ustawione na priorytetowe lub domyślne, pływające powiadomienie będzie aktywne. Jeśli jednak zmienimy je na tryb cichy, ani pływające powiadomienie, ani dźwięk nie będą działać.

Włączanie lub wyłączanie pływające powiadomienia w miui na Xiaomi

Jeśli posiadasz smartfon Xiaomi, opcje różnią się znacznie. MIUI 12 i nowsze oferują możliwość wyboru pływających powiadomień dla poszczególnych aplikacji. Należy przejść do Ustawienia> Powiadomienia i kliknąć „Pływający”. Zostaniemy przeniesieni do nowej karty, gdzie możemy ręcznie wybrać aplikacje, które wykorzystują te alerty, oraz te, które nie mają do nich dostępu.

Zobacz:  Jak korzystać z filtra smutnej twarzy TikTok lub snapchat?

Zmiana pływających powiadomień w EMUI

Konfiguracja tego rodzaju powiadomień w telefonach Huawei jest interesująca, ponieważ nie występuje w ustawieniach ani nie jest łatwa do przeprowadzenia z samego powiadomienia, jak to miało miejsce w przypadku Androida. W takim przypadku użyjemy narzędzia Optymalizator, dostępnego we wszystkich telefonach Huawei.

Po uzyskaniu dostępu do niego, zobaczymy opcję o nazwie Pływające powiadomienia. Klikając na nią, zobaczymy wszystkie aplikacje mające dostęp do wyświetlania pływających powiadomień na ekranie telefonu, co można zmienić, włączając lub wyłączając przełącznik.

Pływające powiadomienia w Samsungach, Realme, OPPO i innych

Nowe wersje Androida upraszczają procesy i samouczki, dzięki czemu między innymi opcja włączania lub wyłączania pływających powiadomień jest identyczna we wszystkich smartfonach z systemem Android. Wszystko, co musimy zrobić, to to samo, co w przypadku telefonów z Androidem, bez dodatkowych warstw personalizacji; naciśnij i przytrzymaj powiadomienie, a następnie zmień priorytet na wyciszony.

Bez względu na to, czy mamy smartfon z Androidem z One UI, Realme UI czy inną warstwą personalizacji Androida, kroki do wykonania są takie same.