Wybór prawnika w sprawie rozwodu – co powinieneś wiedzieć?

Zupełny i trwały rozkład pożycia małżeńskiego może być przesłanką do wystąpienia o rozwód. W tym celu należy złożyć pozer rozwodowy, a następnie oczekiwać na termin rozprawy. Następnie na sali sądowej trzeba udowodnić, że pomiędzy małżonkami ustały wymienione w aktach prawnych więzy. Zadanie to niekiedy może być trudne, przede wszystkim ze względu na różne oczekiwania współmałżonków. W takiej sytuacji reprezentowanie przed sądem najlepiej powierzyć prawnikowi. Z naszego artykułu dowiesz się, jak wybrać adwokata.

Doświadczenie zawodowe

Pierwszą kwestią, na jaką warto zwrócić uwagę, jest doświadczenie zawodowe adwokata. Jeśli specjalizuje się on w sprawach rodzinnych i ma na swoim koncie wiele wygranych rozpraw rozwodowych, są duże szanse, że i naszymi interesami zajmie się w sposób profesjonalny i skuteczny. Aby poznać doświadczenie zawodowe prawnika i jego specjalizację, warto po prostu go o to zapytać. Pomocne mogą się także okazać opinie znajomych, którzy korzystali z jego usług lub informacje, jakie można znaleźć na forach internetowych.

Komunikacja i porozumienie

Sprawa rozwodowa jest trudnym procesem, który wymaga ujawnienia wielu informacji ze swojego życia prywatnego. Adwokat, który ma być naszym powiernikiem, musi być więc osobą godną zaufania. Jeśli podczas pierwszego spotkania wyczujemy, że łączy nas nić porozumienia, a prawnik wsłuchuje się w nasze potrzeby i potrafi podejść do nich ze zrozumieniem i empatią, są duże szanse na skuteczną współpracę.

Koszty usług

Dla wielu osób nie bez znaczenia są także koszty usług prawniczych. Przed podpisaniem umowy z adwokatem warto dokładnie dowiedzieć się, ile będzie nas kosztowała reprezentacja przed sądem. Klarowne wyjaśnienie wszelkich kwestii finansowych pozwoli uniknąć nieporozumień w przyszłości i przełoży się na jasne warunki współpracy.

Podsumowując, wybór adwokata prowadzącego naszą sprawę sądową powinien być podyktowany przede wszystkim jego doświadczeniem i reputacją. Nie bez znaczenia są także kwestie związane z wzajemnym porozumieniem i jasnym ustaleniem warunków finansowych.