Kim jest Mariusz Węgłowski?

Urodzony w 1976 roku Mariusz Węgłowski nie planował być postacią medialną ani znanym polskim aktorem. Zanim zadebiutował na ekranach telewizyjnych jako dobrze rozpoznawalny policjant, przez kilka lat służył w polskiej policji i był antyterrorystą. Nic zatem dziwnego, że okazał się idealny do ról mundurowych. Można by stwierdzić, że reżyserzy specjalnie obsadzają go w takich rolach, gdyż emanuje niezwykłą wiarygodnością.

Mariusz Węgłowski – występy filmowe i muzyczna kariera

Aktor może pochwalić się nie tylko rolami w filmach i serialach, ale także osiągnięciami na polu muzycznym. Od czasów pracy w policji minęło już sporo lat, a on sam podkreśla, że dzięki kinematografii ma możliwość rozwijania swoich umiejętności. Jest bardzo zaangażowany, skoncentrowany i kompetentny w swojej pracy, co być może jest także efektem dawnej profesji. Jak sam twierdzi, bycie policjantem trwa 24 godziny na dobę, a ta praca wpływa na każdy aspekt życia, będąc zarówno edukacyjnym zajęciem, jak i pasją. Tę pasję do odgrywania ról mundurowych można również zauważyć w jego występach na ekranie.

Debiut Mariusza Węgłowskiego miał miejsce w serialu „Fala Zbrodni”, który był emitowany na antenie Polsatu. Aktor zagrał w tej produkcji w 2006 roku i od tamtej pory jest rozpoznawalny jako przekonujący odtwórca ról funkcjonariuszy policji, oficerów ABW i innych postaci mundurowych.

Węgłowski aktywnie uczestniczy w życiu mediów społecznościowych. Prowadzi swoje konto m.in. na Instagramie, gdzie na bieżąco dzieli się z fanami zdjęciami z planów filmowych, anegdotami ze swojego życia oraz swoimi pasjami. Obecnie jego profil obserwuje już ponad 77 300 osób! Ponadto, prowadzi również własną stronę dla fanów na Facebooku, gromadząc ponad 47 000 obserwujących.