Nowe mieszkania od dewelopera – zalety

Zakup mieszkania to jedna z ważniejszych decyzji w życiu każdego człowieka. Koszt nieruchomości nie jest mały, dlatego też decyzja o zakupie musi być bardzo dobrze przemyślana. Mamy dwie możliwości – możemy zdecydować się na zakup lokum z rynku wtórnego lub pierwotnego. Dlaczego nowe mieszkania od dewelopera to zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż zakup mieszkania z drugiej ręki?

Nowe mieszkania o nowoczesnym wykończeniu

Rynek nieruchomości oferuje nam mieszkania pochodzące z dwóch źródeł – od dewelopera oraz z drugiej ręki. Obie te możliwości cechują się pewnymi zaletami oraz wadami. Skupiając się jednak w pełni na mieszkaniach nowych wprost od dewelopera, wymienić możemy szereg atutów w porównaniu do mieszkania pochodzącego z rynku wtórnego.

Nowe mieszkania o nowoczesnym wykończeniu

Przede wszystkim deweloper Katowice proponuje klientom mieszkania wykończone w nowoczesnym standardzie. Wygląd lokum opiera się na najnowszych trendach architektonicznych i technologicznych. Podczas budowy wykorzystane są najnowsze na rynku materiały budowlane, charakteryzujące się trwałością i energooszczędnością. Ponadto zamontowane w budynku instalacje elektryczne, wodno-kanalizacyjne oraz grzewcze są wykonane z nowoczesnych tworzyw, dzięki czemu zmniejszone jest ryzyko awarii oraz wszelkich usterek. Dodatkowo mieszkania w nowym budownictwie cechują się lepszą izolacją termiczną oraz akustyczną.

Zalety mieszkania od dewelopera

Nowe mieszkania Katowice dają przyszłym właścicielom większe możliwości personalizacji. Kupno mieszkania w trakcie budowy sprawia, że kupujący może wpłynąć na układ wnętrz, rodzaj materiałów wykończeniowych czy innego typu elementów. W niektórych przypadkach deweloperzy pozwalają wybrać kolor ścian, rodzaj podłóg czy model drzwi wewnętrznych.

Mieszkania na sprzedaż Katowice wprost od dewelopera cechują się brakiem konieczności remontu. Nieruchomości z drugiej ręki wymagają zazwyczaj przeprowadzania kosztownych i czasochłonnych remontów. Starsze mieszkania potrzebują zazwyczaj wymiany instalacji czy okien. Remont przeprowadzany jest także często w łazience oraz kuchni. Ponadto nowe mieszkanie na pewno nie zaskoczy nas pleśnią czy grzybem, które zazwyczaj możemy znaleźć w starszym budownictwie.

Zobacz:  Pies Faraona - opis rasy, hodowla i pielęgnacja, charakter, wady i zalety

Atutem nowych mieszkań jest fakt, iż są one objęte gwarancją od dewelopera. Oznacza to, że jeżeli w ciągu kilku lat od zakupu lokum pojawią się w nim jakiekolwiek wady budowlane, deweloper zobowiązuje się do ich naprawy na swój koszt. Oczywiście gwarancja obejmuje również elementy wykończenia nieruchomości.