serial wednesday

Kto jest potworem w Wednesday, czyli popularnym serialu Netflix?

Gdy nowy serial Netflix zyskał na popularności, wszyscy zaczęli się zastanawiać: „Kim jest potwór w środę?” Oto odpowiedź, ale kontynuuj czytanie tylko wtedy, gdy nie obawiasz się spoilerów.

Wednesday, najnowsza produkcja Netfliksa oparta na najstarszym członku rodziny Addamsów, skupia się na podstawowej zagadce: kto zabija uczniów w Akademii Nevermore? Wednesday (w tej roli wschodzącej gwiazdy horrorów Jenna Ortega) prowadzi śledztwo, wspierana przez Rękę, mimo naturalnych i nadprzyrodzonych sił, które dążą do zasłonięcia prawdy. Dzięki swoim wizjom i umiejętnościom detektywistycznym odkrywa tożsamość potwora i ratuje szkołę.

Wednesday odkrywa, że ​​potwór nazywa się Hyde, badając go w 7. odcinku (podczas wizyty jej straszliwego, ale uroczego wujka Festera). Tak, jak w przypadku Jekylla i Hyde’a. Według wujka Festera (Fred Armisen), Hyde to osoba, która zamienia się w potwora pod wpływem hipnozy lub narkotyków. Jednak raz nauczeni, mogą zmieniać się według własnej woli. Ale ponieważ Hyde może być każdym, zadanie Wednesday staje się coraz trudniejsze. A do tego dochodzi kwestia tego, że ktoś musi wydobywać Hyde’a… Czyli istnieje wspólnik w morderstwach.

Jeśli jednak naprawdę chcesz wiedzieć, możemy ci powiedzieć…

Kim jest potwór w serialu Wednesday? 

Tyler (w tej roli Hunter Doohan) jest potworem. Po pocałunku z Tylerem, Wednesday doświadcza krwawej wizji, ukazującej go jako Hyde’a nad jej terapeutką, doktor Kinbott (Riki Lindhome). Dowiaduje się także, że matka Tylera była uczennicą Nevermore i Hyde.

Co więcej, Tyler przyznaje się do swoich zbrodni po tym, jak niesłusznie oskarża Xaviera. Dopiero gdy odkrywa jego wspólnika, prawdziwą Laurel Gates z Jericho, jest w stanie złożyć wszystkie części układanki i ostatecznie ujawnić zbrodnie w mieście.

Zobacz:  Sposoby na skuteczne czyszczenie kostki brukowej. Czym wyczyścić kostkę brukową?

Początkowo Wednesday sądziła, że to dr Kinbott wywołał u Tylera postać Hyde’a przez hipnozę, jednak wkrótce uświadamia sobie, że prawdziwym sprawcą jest pani Thornhill (w tej roli Christina Ricci, oryginalna Wednesday Addams). Nauczycielka botaniki użyła substancji chemicznych, aby wywołać u Tylera przemianę w Hyde’a, co pozwoliło mu zabijać wyrzutków oraz tych, którzy byli blisko odkrycia jej spisku.

Ostatecznym celem Thornhill było wskrzeszenie jej zmarłego przodka, założyciela Jericho, Josepha Crackstone’a. Joseph nienawidził osób innych i zginął próbując wyplenić ich ze świata. Głównym wrogiem Josepha jest przodek Wednesday, czyli Goody Addams.

Wednesday pokonuje Laurel/Thornhill i łapie Tylera dzięki pomocy swoich przyjaciół. Jednak w jednej z końcowych scen finału sezonu wydaje się, że być może to nie koniec Tylera…

potwor wednesday

Czy Tyler powróci w 2. sezonie Wednesday?

Tyler zostaje zakuty w kajdanki i zabrany z Jericho. Oczywiście nie zniknie bez walki, obserwujemy, jak zmienia się z powrotem w Hyde’a, aby stawić czoła swoim porywaczom. Jeśli Tylerowi uda się uciec, może powrócić w przyszłości, szukając zemsty.

Twórcy serialu, Alfred Gough i Miles Millar, potwierdzili powrót Tylera w wywiadzie dla Variety. „Tak. Absolutnie. On gdzieś tam jest – mówi Gough. „To właśnie chcieliśmy przekazać”.

Jednak powrót Tylera nie jest pewny, dopóki 2. sezon nie zostanie oficjalnie potwierdzony.

Czy odbędzie się 2. sezon serialu Wednesday?

Na chwilę obecną nie mamy pewności! Premiera serialu Wednesday dopiero miała miejsce, więc jeśli nie osiągnie on znaczącej liczby subskrypcji na Netflix w ciągu pierwszych dwóch tygodni, platforma może nie zdradzić informacji na temat przyszłości serialu. Jednak biorąc pod uwagę, że Netflix jest znanym dostawcą rozrywki niskobudżetowej, można przypuszczać, że drugi sezon się pojawi. Netflix lubi wypuszczać różnorodne produkcje.

Zobacz:  Twórz własne instrumenty: Jak zrobić domową grzechotkę z butelki - lekcja muzyki

W przypadku świetnej premiery serialu w weekend Dnia Dziękczynienia, informacje o drugim sezonie mogą pojawić się stosunkowo szybko. Jeśli sytuacja będzie mniej klarowna, może to potrwać kilka miesięcy – jak w przypadku The Sandman, który niedawno dostał zlecenie na drugi sezon. Istnieje też możliwość, że Netflix nie przedłuży Wednesday and Nevermore Academy o kolejny sezon. Być może Tim Burton zrozumiałby swój błąd i zamiast kręcić kolejny sezon, poświęciłby czas na obserwowanie wysychającej farby. Tylko Bóg wie…

Mamy nadzieję, że odpowiedzieliśmy na Twoje pytanie dotyczące „Kto jest potworem w serialu Wednesday”. Jeśli masz dosyć powtórzeń i adaptacji, oto jak możesz wylogować się z konta Netflix.