Kim jest Barbara Tomkowiak?

Barbara Tomkowiak, pochodząca z Poznania, jest cenioną polską artystką kabaretową, która dba o swoją prywatność. Pomimo częstych występów na różnych scenach kabaretowych w całym kraju, w życiu prywatnym rzadko dzieli się swoimi sprawami. Co więcej, do tej pory nie udzieliła żadnego wywiadu, w którym opowiadałaby o swoim życiu poza estradą. Ten fakt dodaje jej postaci niezaprzeczalnej tajemniczości i zainteresowania ze strony mediów.

Barbara Tomkowiak – praca i twórczość

Obecnie Barbara Tomkowiak jest członkinią zespołu Formacja Chatelet, inaczej zwanego Teatrem lub Kabaretem Form Niebywałych. Skład tego zespołu, oprócz Tomkowiak, tworzą dwaj słynni kabareciarze: Adam Małczyk i Karol Wolski. Barbara dołączyła do grupy podczas Świętokrzyskiej Gali Kabaretowej w 2014 roku w Kielcach, choć już rok wcześniej współpracowała z Formacją w ramach programu TVP2 „Dzięki Bogu już weekend”. Teraz występują na wielu scenach kabaretowych i zdobywają prestiżowe nagrody na najważniejszych polskich festiwalach kabaretowych. Cała grupa współpracuje również z Teatrem Groteska.

Tomkowiak ceni sobie możliwość improwizacji w swojej pracy, co jest mocno związane z kabaretem. Pozwala to utrzymać zainteresowanie publiczności, sprawiając, że skecze są żywe i zmieniające się, a nie tylko „autentyczne” z nazwy.

Przez długi okres była również członkinią Grupy Improwizującej GZIK oraz uznanych w Polsce kabaretów Adin i Kabareciarni Laskowika.

Barbara Tomkowiak zadebiutowała również na dużym ekranie. W 2007 roku wystąpiła w jednej z głównych ról w komedii „Zamknięci w celuloidzie”, która spotkała się z pozytywnym odbiorem krytyków i widzów, otrzymując w 2008 roku wyróżnienie w kategorii kina niezależnego na gdyńskim XXII Festiwalu Filmów Fabularnych.

Większość widzów kojarzy artystkę nie tylko z występów kabaretowych, ale również z roli w filmie. Wraz z Formacją Chatelet brała udział w telewizyjnej kampanii reklamowej mającej na celu ocieplenie wizerunku popularnego serwisu pożyczkowego wonga.com.

Fani artystki mogą śledzić jej profil na Facebooku. Od 2014 roku prowadzi Fanpage, na którym dzieli się zdjęciami z występów oraz zza kulis. Na portalach społecznościowych obserwuje ją ponad 4000 osób. Niedawno można ją również znaleźć na popularnym wśród młodszego pokolenia Instagramie.