Kim jest Adrian Łabanowski?

Adrian Łabanowski pochodzi z małych Sejn w województwie podlaskim. Jego twórczość muzyczna i wokalna były znane w polskim środowisku artystycznym już wcześniej, jednak szczególne zainteresowanie mediów wzbudził, gdy związał się z Marią Sadowską. Ta niezwykła para polskich twórców zdołała zelektryzować całą branżę swoim związkiem i jednocześnie szybko zdobyła serca publiczności.

Adrian Łabanowski – muzyczna kariera i unikanie błysków fleszy

Wokalista i muzyk, współzałożyciel zespołu No Logo, zasłynął nie tylko z oryginalnych pomysłów na łączenie różnorodnych gatunków muzycznych, ale również z umiejętności unikania fleszy. Pomimo muzycznej kariery, koncertów i bycia postacią publiczną, Łabanowski stara się być jak najmniej eksponowany. To nie jest łatwe, zwłaszcza że jego partnerka, Maria Sadowska, uwielbia czerwone dywany i publiczne wystąpienia, co sprawia, że czasem wokalista również pojawia się na ważnych wydarzeniach artystycznych i medialnych.

Twórczość Łabanowskiego ma korzenie w muzyce reggae, ale razem z No Logo wprowadza do niej również inspiracje z muzyki rockowej i rapu. Lubi zaskakiwać brzmieniem, dlatego wraz z resztą zespołu kreuje własny, charakterystyczny dla nich gatunek muzyczny. Nazywany WRRR! jest skrótem od Witalny Rock Reggae Rap. To określenie doskonale oddaje charakter muzyki i tekstów tworzonych przez lidera No Logo, który nie ogranicza się jedynie do śpiewania. To również on pisze teksty i komponuje muzykę. Mieszanka dźwięków sprawia, że jego fanami są ludzie z różnych stron sceny muzycznej, którzy chętnie uczestniczą w koncertach WRRR!. Publiczność docenia jego nietypowe i oryginalne podejście do tworzonych utworów.

Debiutancki album „Wilki kochają kwiaty” ukazał się w 2019 roku.

Oprócz tego muzyk gra na gitarze, ostatnio zajął się również malarstwem, prezentując swoje obrazy na różnych wystawach i w galeriach (np. w KAWAI Art. Gallery w Hali Koszyki). Z wykształcenia jest fizjoterapeutą, ukończył AWF w Krakowie. Choć jego kariera poszła innym kierunkiem, fani z pewnością nie żałują, że Adrian nie został terapeutą.

Zobacz:  Co się stanie jak nie odbiorę paczki z paczkomatu

Adrian poznał swoją żonę, Marię Sadowską, podczas festiwalu reggae. Choć było to przypadkowe spotkanie, obydwoje twierdzą, że połączyła ich miłość od pierwszego wejrzenia. To Adrian podszedł do niej i zapytał, czy chce piwo – historia ta stała się nieśmiertelną anegdotą w aktorskich kręgach. Na szczęście wokalistka, kompozytorka, reżyserka i scenarzystka miała ochotę na piwo, a tak zaczęła się ich znajomość. Dziś oboje mieszkają w Sejnach i mają dwoje dzieci. Adrian i Maria stworzyli nie tylko silny związek, ale również artystyczne partnerstwo. Ich wspólne życie i twórczość, mimo różnic w podejściu do życia publicznego, stanowią dowód na to, że miłość i szacunek mogą być siłą napędową w dziedzinie sztuki.